Pożyczki bez BIK – czy to bezpieczne?

Pożyczkę możemy dzisiaj otrzymać praktycznie od ręki i bez żadnych dodatkowych formalności. To wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób, dla których zdobycie środków natychmiastowo jest priorytetem.

Trzeba wskazać, że tego rodzaju oferty są też dostępne w szerokim wyborze – możemy zaciągnąć pożyczkę przez Internet, telefon, nawet przez SMS, abstrahując już od tego, że zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach czeka na nas wiele przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi – wystarczy tylko kilka chwil, aby je zlokalizować i skorzystać z ich propozycji.

Oferują one takie usługi jak pożyczka bez BIK oraz tylko na dowód osobisty, więc pieniądze może właściwie otrzymać każdy niezależnie od swojej aktualnej sytuacji finansowej. Czy jednak jest to bezpieczne rozwiązanie? Zasadniczo tak, ale trzeba zawsze pamiętać o fakcie, że tego rodzaju pożyczki wiążą się z wyższymi kosztami, czyli oprocentowaniem, prowizjami, marżami, umownymi karami za opóźnienie w spłacie, więc należy o tym pamiętać, gdy składa się podpis na dokumentach.

Trzeba zatem dokładnie przeczytać regulaminy, aby dowiedzieć się, co rzeczywiście się sygnuje oraz z jakimi działaniami ze strony instytucji pożyczającej pieniądze możemy się liczyć. Niemniej jednak jeśli już będziemy wszystko wiedzieli, to nie ma żadnego ryzyka, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgłosić się po tego rodzaju pożyczkę. Pamiętamy jednak o tym, że nie sprawdzana jest wtedy nasza zdolność kredytowa, więc trzeba samemu dobrze przemyśleć to, czy stać nas na nią.

About author

Related Articles