Komornik Warszawa Mokotów

Jak działa komornik?

Wiele osób borykających się ze spłatą swoich należności zdaję sobie sprawę z tego, że prędzej czy później do akcji może wkroczyć komornik Warszawa Mokotów. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że działa on na podstawie wydanego przez sąd nakazu zapłaty bądź też wyroku – w przeciwnym wypadku komornik sąd siebie nie może podjąć egzekucję.

Warto zastanowić się, co może zająć komornik. Otóż, zajmuje się on egzekucją ze wszystkich składników majątku dłużnika. Mowa tutaj nie tylko o ruchomościach i nieruchomościach, ale także o wynagrodzeniu i innych świadczeniach pieniężnych. Komornik Warszawa Mokotów może zająć pojazdy mechaniczne, wyposażenie mieszkania, komputery, samochód oraz inne tego typu przedmioty. Co ciekawe, bardzo często zdarza się, że komornik Warszawa Mokotów zajmuje rzeczy, które nie należą do dłużnika. W takim wypadku właściciel może w ciągu miesiąca złożyć wniosek do sądu o ich zwrot.

Warto pamiętać także o tym, że egzekucji komorniczej mogą podlegać także nieruchomości takie jak domy, garaże czy też działki. Dokładnym określeniem ich wartości zajmuje się sądowy rzeczoznawca, a po zakończeniu tego procesu rzeczy trafiają na licytację, której efekty wykorzystywane są do zaspokojenia żądań wierzycieli.

About author

Related Articles