Kapitał na start

Prowadzenie własnego biznesu to marzenie nie jednego z nas. Obecne realia gospodarcze dają mnogość możliwości. Zaistnienie w każdej branży również znacznie łatwiejsze nawet bez posiadania własnych środków. Źródłem finansowania firmy mogą być chociażby dotacje unijne wspierające rozwój przedsiębiorczości jak też wspierające innowacyjność projektów.

Nieraz jednak nie ma co porywać się z motyką na słońce.

Można zacząć od czegoś mniejszego, czegoś jest pewnym i sprawdzonym przez miliony sposobem na zrobienie biznesu. Tą metodą jest franczyza, oparta na działaniach na własny rachunek i odpowiedzialność jednak pod szyldem innej firmy, gdzie przedsiębiorca sprzedaje dostarczane mu produkty sieci.

Jest to jednak sposób bezpieczny i przy właściwym zarządzaniu zwielokrotnianie zysków dzięki temu, iż nie ma konieczności inwestowania w kampanię promocyjną. Nią zajmuje się firma proponująca franchising.

Jej rolą jest jednak nie tylko reklama ale także przekazanie poprzez szkolenia know-how jak też wspieranie i pomoc franczyzodawcy na każdym etapie rozpoczęcia i prowadzenia placówki franczyzowej.

Chcąc działać w ten sposób trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kapitał, jakim dysponujemy przy starcie ale także i ten, którego wymagać będzie od nas franczyzodawca.

Są dziedziny, gdzie wystarczającym kapitałem będzie jedynie 10.000 zł (placówki bankowe) jak też i takie, gdzie franczyza wymagać będzie posiadania kapitału rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy jak np. w przypadku prowadzenia supermarketu czy też stacji benzynowej.

About author

Related Articles