BIK nie przekreśla twojej szansy na pożyczkę

Biuro Informacji Kredytowej zbiera wszystkie informacje, które dotyczą zobowiązań finansowych Polaków, zarówno tych, które już się miało, jak i tych aktualnych. W BIK można znaleźć dane dotyczące zarówno osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. To baza, z której mogą korzystać zarówno instytucje, przedsiębiorstwa, jak i każdy z nas, jeśli potrzebujemy informacji dotyczących zobowiązań finansowych naszych kontrahentów.

Zatem gdy udamy się do banku po kredyt, mamy pewność, że zostaniemy też w BIK-u sprawdzeni, w ten sposób bank sprawdza, czy jesteśmy dla niego zaufanymi klientami. Jeżeli nie mieliśmy żadnych kłopotów ze spłatami naszych zobowiązań w przeszłości, wtedy działa to na naszą korzyść, gdy jednak pojawiały się opóźnienia w spłacie rat czy też mamy aktualnie już jakieś zobowiązania, wtedy też można otrzymać odmowną decyzję dotyczącą przyznania kredytu.

Trzeba jednak powiedzieć, że BIK wcale nie przekreśla szansy na to, aby otrzymać potrzebne nam pieniądze. Można to zrobić, ponieważ są firmy, wśród których ofert znajdziemy takie coś jak pożyczka bez BIK. To nic innego jak pożyczka, przy której udzielaniu nie bierze się pod uwagę informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej.

Oczywiście, dla firmy, która jej udziela, oznacza to większe ryzyko, ale też dlatego koszty takich pożyczek przeważnie należą do dość wysokich, aby w ten sposób zrekompensować sobie ich działanie. Gdy zatem potrzebne nam są pieniądze, ale bank ze względu na BIK nie chce nam ich udzielić, możemy i tak otrzymać je w innych instytucjach.

About author

Related Articles