Będzie drogo…

Będzie drogo u nas, a już jest w Rosji. Gospodarka światowa to system naczyń połączonych i mały wiaterek w jednej części świata, może wywołać huragan w innej. Ale do rzeczy…

Obywatele rosyjscy zaczęli masowo wykupować mąkę oraz kaszę. Jest to spowodowane między innymi informacjami o suszy, która wystąpiła w niektórych regionach na świecie. Dodatkowo nadmierny popyt pociągnął za sobą duży wzrost cen tych produktów.

Według inFOLIO, firmy która zajmu się badaniem rynku konsumenckiego, w pierwszej połowie wakacji odnotowano bardzo mocny popyt na mąkę. Kupujący którzy masowo wykupują mąkę sztucznie podbijają jej cenę i w stosunku do ubiegłego roku mąka podrożała o ponad 8%.

Odnotowane zostało również zwiększone zainteresowanie na kaszę gryczaną oraz ryżową. Wzrost zapotrzebowania na te produkty jest zbyt duży aby go ignorować i wygląda na to, że ludzie robią coraz to większe zapasy tych produktów. Sytuacja wydaję się bardzo poważna bo takie zapasy robi już także wiele osób w średnim wieku. Najbardziej prawdopodobnym wydaje się być obawa społeczeństwa wobec możliwości klęski żywnościowej oraz kolejnego kryzysu który ma być odczuwalny w Rosji juz za miesiąc.

Wzrost popytu na te produkty wywołuje automatycznie wzrost cen. Wg analityków na obszarze około moskiewskim w poprzednim miesiącu ceny mąki makaronów i kasz wzrosły około 20 procent.

About author

Related Articles